Poker

Poker to chyba najbardziej znana gra hazardowa na świecie. Każdego roku, miliony nowych graczy przyłącza się do grona pokerowych hazardzistów. Poker stał się tak bardzo znaną i cenioną grą, że zyskał miano króla kasyn. Popularność pokera stała się jeszcze większa, od chwili, gdy w Internecie pojawiły się kasyna online. To właśnie dzięki grze on line, poker narodził się ponownie, stając się jedną z najważniejszych gier hazardowych. Prawdziwie pokerowe szaleństwo ma miejsce na amerykańskich stronach internetowych, na których miliony amerykanów zasiada codziennie do pokerowego stołu. Bardzo szybko ten pokerowy entuzjazm rozpowszechnił się również na inne kraje i kontynenty. Dzisiaj, za naszym pośrednictwem Ty również możesz dołączyć do światowego grona pokerzystów i grać w najlepszych amerykańskich czy europejskich kasynach on line. Grając w gry on line, poczujesz się prawdziwym królem świata. Mało tego!!! Nie tylko poczujesz, ale i staniesz się nim!!! Poker da Ci dwa najwspanialsze prezenty, o jakich marzy każdy. Po pierwsze dzięki grze w pokera dowiesz się, czym są prawdziwe i niezapomniane emocje, od których można się uzależnić. Po drugie, poker przyniesie Ci fortunę, o jakiej marzysz od dawna. Jeżeli więc, chcesz być panem swojego świata, Ba! Całego świata, nie zastanawiaj się ani chwili dłużej. Zapoznaj się z najlepszą grą hazardową, która otworzy przed Tobą drzwi do fortuny.

Zacznijmy od historii

Jak to często bywa, narodziny najpiękniejszych rzeczy na tym świecie, owiane są tajemnicą. Tak samo jest w przypadku gry poker. Wielu naukowców i badaczy, nadal nie jest w stu procentach pewna, gdzie rozpoczęła się gra w pokera. Czy było to w starożytnych Chinach, czy w starożytnej Grecji i Rzymie. Wielu, uważa, że pierwsze wzmianki o pokerze pojawiły się już w czasach nowożytnych, w średniowieczu i oświeceniu. Badacze historii pokera są zgodni, co do jednej daty. W 1864, Jonathan Green pisarz podróżujący w tym czasie po rzece Missisipi zauważył, że tamtejsi mieszkańcy mają zwyczaj grywać w pewną karcianą grę. Jonathan Green, jako pierwszy opisał zasady i strategie gry w pokera, przyczyniając się tym samym do jej rozpowszechnienia. Zapiski Greena, mówiły o grze, w której uczestniczyło od dwóch do czterech graczy. Talia kart liczyła dwadzieścia sztuk, a gracze otrzymywali ich pięć. Każdy z graczy, by wygrać, starał się ułożyć z tych kart jak największy układ.
Poker przez lata ewoluował. Zmieniały się jego zasady, dodawano stopniowo liczbę kart w talii i urozmaicano zasady i strategie gry. Dzisiaj poker składa się z pięćdziesięciu dwóch kart, co daje graczom o wiele więcej kombinacji i możliwości na zdobycie największych układów. Dzisiaj w pokera grają przede wszystkim ci gracze, którym łatwo przychodzi szybkie liczenie, którzy potrafią szybko analizować zaistniałą sytuację i którzy są przede wszystkim twardymi zawodnikami. Poker, jako król kasyna, od wielu lat kojarzony jest z graczami o mocnych charakterach, zdecydowanym postępowaniu i niejednokrotnie ciekawym życiorysie. Poker to gra dla prawdziwych mężczyzn, chociaż w ostatnich latach do pokerowego stołu zasiada coraz więcej kobiet. Kobiety, niby to ”słaba płeć”, okazują się bardzo dobrymi graczami, kosząc niejednokrotnie sowich męskich przeciwników.
Popularność pokera przyczyniła się do dużej mierze do powstania kasyn internetowych. Dzięki temu, obojętnie czy jesteś twardym facetem, czy zaciekłą kobietę, możesz spróbować swoich sił, nie wychodząc z domu.

Najpopularniejsze odmiany pokera to:

 • Texas-Holdem
 • Omaha Poker
 • Omaha High-Low
 • Poker siedmiokartowy otwarty
 • Poker pięciokartowy dobierany

Zasady gry w pokera

Chcąc zasiąść do pokerowego stołu, nie wystarczą same chęci. Szczęściu trzeba dopomagać!!! Dlatego też, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami gry i zrozumieć, czym tak naprawdę jest poker. Jak każda gra hazardowa, również poker rządzi się własnymi prawami i zasadami, o których każdy powinien wiedzieć jak najwięcej. Przede wszystkim należy pamiętać, że:
Talia kart pokera, składa się z 52 kart. Każdy z graczy, przy pierwszym rozdaniu otrzymuje od krupiera 5 kart. Gracze podczas gry, stawiają na każde rozdanie i podbijają istniejące na stole stawki. Każdy z graczy ma prawo wymienić swoje pięć kart. Może wymienić zarówno tylko jedną kartę, dwie, trzy, cztery czy wszystkie pięć. Wygrywa ten gracz, któremu udaje się zdobyć najmocniejszy układ kart.
Podczas gry, gracz może wykonać dozwolone ruchy, które koniecznie musi zakomunikować na głos. ( tu ważna rada, chcąc grać w obcojęzycznym kasynie, warto nauczyć się podstawowych angielskich słówek pokerowych). W języku polskim brzmią one tak:

 • - „pas”, czyli rezygnacja z dalszej gry
 • - „sprawdzam”, czyli wyłożenie kart na stół i sprawdzenie ich u pozostałych graczy, co prowadzi do zakończenia rozgrywki.
 • - „przebijam”, czyli przebicie stawki na większą
 • - „wymieniam”, czyli wymiana kart.

Znajomość podstawowych zasad gry w pokera, pozwoli przede wszystkim zrozumieć, na czym polega sama gra. By zasiąść do pokerowego stołu i spróbować swoich sił w grze, warto dowiedzieć się o pokerze jednak czegoś więcej.

Układy kart w pokerze

Znajomość układu kart, daje graczowi szansę na wygraną. Bez wiedzy na temat układu kart, trudno jest zasiąść do stołu i próbować swoich sił z innymi graczami. Układ kart w pokerze to jedna z podstawowych rzeczy, jakiej należy się nauczyć.

 • •Wysoka karta (high card), – jeżeli każda z kart jest inna, wygrywamy za pomocą najwyższej karty w swoim rozdaniu, to układ, który jest rzadkością w wygrywanych partiach;
 • •jedna para (one pair), – jeżeli posiada się wśród pięciu kart dwóch o takim samym nominale, czyli posiada się jedną parę;
 • •dwie pary (two pairs), – jeżeli posiada się wśród swoich pięciu kart dwie pary, czyli dwa razy takie same karty, na przykład dwie siódemki i dwie dziesiątki;
 • •trójka (three of a a kind, trias, set) – jest to układ trzech takich samych kart, w przypadku wystąpienia dwóch takich samych układów wśród graczy, wygrywa ten, kto ma Wyższą trójkę;
 • •strit (straight), – jeżeli posiada się pięć kart w kolejności rosnącej, karty występujące w układzie mają różne kolory;
 • •kolor, – jeżeli posiada się układ pięciu kart o różnych wartościach, ale o tym samym kolorze, w tym układzie również wygrywa wartość posiadanych kart;
 • •full (full house), – jeżeli posiada się trzy jednakowe karty w połączeniu z dwoma jednakowymi kartami, jeżeli chodzi o wartości, kolory nie mają tu znaczenia;
 • •kareta (four of a kind) – jeżeli posiada się cztery takie same karty, taki układ w kartach zdarza się bardzo rzadko, ale posiadanie go zazwyczaj daje wygraną danej rozgrywki pokerowej;
 • •poker (straight flush), – jeżeli posiada Się układ pięciu kart tego samego koloru w tej samej kolejności pod względem wartości kart, prawie najwyższy układ w kartach, który jednak zdarza się bardzo rzadko, jego posiadanie daje stu procentową wygrana w pokerze;
 • •poker królewski (royal straight flush) – to najwyższy układ w pokerze, to ustawienie kart od dziesiątki do asa w tym samym kolorze. Taki układ kart w dłoni, to marzenie każdego pokerzysty, daje, bowiem szansę 100% wygranej.

Powyższe informacje, są jedynie namiastka wiedzy dotyczącej pokera. Są jednak najważniejszymi zasadami, bez których żaden predysponujący do bycia graczem, nie może się obejść. To solidne podstawy, których znajomość pozwoli na spróbowanie sił w grze. Kasyna on line, dają każdemu nowemu graczowi, szansę na grę bez zobowiązań. Jest to gra „na niby”, gdzie obstawiane są fikcyjne pieniądze. Dzięki temu, będąc nowicjuszem, masz szansę spróbować się. Spróbować swoje umiejętności i analityczne myślenie, wcielić w grze.

Kasyna online czekają na zdecydowanych i pewnych siebie graczy. Na całym świecie jest ich tysiące i jeżeli tylko chcesz do nich dołączyć, musisz stać się zawodowcem. Jak tego dokonać? Odpowiedź jest prosta! Trzeba grać! Tylko dzięki temu, dzięki prawdziwej grze na prawdziwe pieniądze, masz szansę zdobyć upragnioną fortunę. Poker nie jest grą dla mięczaków.

Poker to gra dla prawdziwych hazardzistów, którzy zawsze są pewni tego, co robią. To gra o wszystko, o zwycięstwo, emocje i o fortunę. Przekonaj się jak łatwo jest ją zdobyć, jak łatwo jest poczuć się szczęśliwym.

Dowiedz się więcej:

Poker online w kasynie na żywo