Blackjack online w kasynie na żywo

Blackjack to jedna z najbardziej znanych gier karcianych na świecie. W wielu miejscach znana jest choćby jako oczko czy 21. To gra o bardzo bogatej historii, która od lat dostępna jest w kasynach. Od pewnego czasu można ją również spotkać w wersji na żywo, gdzie gra prowadzona jest przez prawdziwe osoby. Postanowiliśmy zatem nieco przyjrzeć się temu, co warto wiedzieć o blackjacku na żywo.

Inny wymiar rozgrywki w grze w Blackjack

Wiele osób przyzwyczaiło się do tego, że w gry karciane gra się z innymi graczami. Dlatego też najczęściej z blackjacka korzystało się w naziemnych kasynach, jak i również dla czystej rozrywki w domu. Z czasem jednak pojawiły się kasyna online. Te dały nam możliwość gry sterowanej przez komputer, a przy tym nie musieliśmy nawet wychodzić z domu, aby obstawiać zakłady w 21. bardzo szybko blackjack stał się niezwykle popularny w kasynach internetowych. Niemniej jednak wiele osób nadal ceniło sobie kontakt z krupierem, innymi graczami. Z tego też powodu od kilku lat możemy śledzić rozwój gier na żywo. Są to praktycznie identyczne gry jak w przypadku klasycznego kasyna online. Różnica jednak polega na tym, że prowadzone są przez krupierki i krupierów na żywo, gdzie całość rozgrywki transmitowana jest z wybranego studia. Kasyna korzystają ze specjalnego oprogramowania, które łączy w sobie rozwiązania typowe dla gier online z kamerami HD, które pokazują nam, co się dzieje w studio. Przy tym prowadzący korzystają ze specjalnych kart z chipami, które są skanowane przy rozdawaniu, więc od razu wyniki trafiają do systemu.

Blackjack Live w kasynie

Dzięki rozwojowi kasyn internetowych, a także samej branży rozgrywki na żywo, dziś możemy zetknąć się z wieloma ciekawymi propozycjami związanymi z grą w 21. W kasynach możemy znaleźć takie tytuły jak: Live Blackjack Lobby, Energy Blackjack 1, Infinite Blackjack, Lightning Blackjack, Eclipse Blackjack OnAir, Blackjack 3 - Azure Pragmatic Live, Blackjack Platinum VIP, Blackjack Grand VIP, Infinite Free Bet Blackjack, Power Blackjack, Speed Blackjack A, Blackjack VIP X, Blackjack Silver B, Classic Speed Blackjack 13, Blackjack 10 - Azure Pragmatic Live, ONE Blackjack 2 - Ruby Pragmatic Live. Oczywiście to tylko część z dostępnych gier. Można już nawet po samych numerach zorientować się, że wiele gier dostępnych jest pod postacią kilku czy kilkunastu pokoi dla graczy. Blackjack na żywo może różnić się kilkoma istotnymi czynnikami:

 • zasadami: główne zasady blackjacka są wszędzie takie same, jednak producenci wprowadzają pewne opcje, które zmieniają rozgrywkę.
 • zakładami: na niektórych grach w 21 można obstawiać wyłącznie klasyczne zakłady, zaś na innych grach można liczyć na coś dodatkowego.
 • stawkami: poszczególne pokoje różnią się między sobą wysokością stawek minimalnych i maksymalnych.
 • dostępnością: większość gier typu blackjack żywo jest ogólnodostępna. Można jednak znaleźć gry, które są otwarte wyłącznie dla graczy ze statusem VIP, większą zawartością portfela.
 • wolnymi miejscami: większość pokoi ma ograniczoną liczbę miejsc dla graczy, więc należy wybierać te wolne lub czekać w kolejce.
 • językiem: większość gier związanych z kartami w live casino prowadzona jest w języku angielskim. Dostępne są często jednak i gry, gdzie głównym językiem jest zupełnie inny, jak choćby hiszpański czy niemiecki.

Gra na żywo – blackjack

Pokażemy teraz krok po kroku, jak wygląda gra w blackjacka na żywo:

 • zaloguj się na stronie wybranego kasyna i przejdź do sekcji z grą na żywo
 • wśród dostępnych opcji i kategorii gier wybierz blackjacka
 • wyświetli się Tobie lista wszystkich dostępnych gier na żywo
 • wybierz interesującą Cię grę, gdzie jest wolne miejsce przy stole
 • po wejściu do pokoju możesz zostać od razu przywitany przez osobę prowadzącą grę
 • na ekranie cały czas wyświetla się czas do zakończenia obstawiania zakładów
 • wybierz zatem stawkę oraz rodzaj zakładu, który Cię interesuje
 • zaakceptuj zakład i czekaj na rozpoczęcie gry
 • krupier rozda 2 karty dla siebie i 2 dla Ciebie
 • obie karty gracza są odkryte, jedna karta krupiera zakryta
 • sprawdź wynik swoich kart
 • zdecyduj, czy chcesz otrzymać dodatkową kartę czy też pozostajesz przy 2
 • krupier odkrywa swoją kartę i następuje rozliczenie zakładów.

Należy pamiętać, że niektóre gry mogą różnić się zasadami. Jeśli jest tylko taka możliwość, warto zagrać w wersji demo lub też zdecydować się na obserwowanie gry innych.

Bonusy na blackjacka

Coraz więcej kasyn online daje swoim klientom możliwość skorzystania z promocji związanych z blackjackiem na żywo. Mogą to być zarówno bonusy na start, jak i promocje w wybrane dni tygodnia, gdzie trzeba obstawiać konkretne sumy. To szansa na dodatkowe środki na grę.