ABC hazardowe gry stolowe online

Gry stołowe obok wideo slotów cieszą się największą popularnością i sporym uznaniem graczy. Ma na to wpływ kilka czynników, poczynając od prostoty samej rozrywki, po błyskawiczne partie i potencjalnie duże wygrane. W tym dziale chcemy wam pokazać wszystkie kluczowe punkty związane z grą tego rodzaju. Będzie to swoiste ABC gracza, na podstawie którego wyciągniecie wszystkie kluczowe informacje, co pomoże wam w doborze właściwej gry i jednocześnie pokaże czego się dokładnie spodziewać, jak wiele możecie zyskać itp. Zapraszamy do lektury!

Najpopularniejsze gry stołowe

Ruletka:  Zaliczana jest do grona czterech najpopularniejszych gier stołowych. W przeciwieństwie jednak do pozostałej trójki, gra się tu bez użycia kart. Ruletka jest bowiem tytułem w którym krupier rzuca kulkę na system koła, które wcześniej się kręci. Znane są dwie edycje ruletki: europejska i amerykańska. Różnica pomiędzy nimi jest następująca: w grze europejskiej znajdują się pola od 0 do 36, natomiast w amerykańskiej dochodzi do tego 00, które powiększa szanse kasyna na wygraną. Gracz ma wiele możliwości typowania, od wyboru dokładnej liczby bądź też koloru czy przedziału liczb. Maksymalna wygrana daje tu przelicznik 36 razy większy niż wasz zakład.

Blackjack: Gra karciana, która zaliczana jest do wielkiej czwórki. Celem jest tu zdobycie 21 punktów czyli tzw. Blackjacka. Jest to zaawansowana i bardziej hazardowa odmiana oczka, którą znać można nawet z dzieciństwa. Gracz i krupier otrzymują tu po dwie karty, z czego jedna krupiera jest odkryta. Gracz na bazie swoich kart decyduje, czy ciągnąć kolejną lub kolejne, czy spasować i liczyć na pokonanie przeciwnika. Im lepszy wynik, tym większa szansa na sukces końcowy. Należy jedynie pamiętać, że jeśli w kartach zbierzecie więcej niż 21 punktów, automatycznie przegrywacie. Wartość kart pokazana jest przez symbol jaki na niej znajdziemy, zatem 7 to 7, 2 to 2 itd. Figury warte są 10 punktów, z kolei as liczony jest jako 1 lub 11 w zależności od potrzeby.

Bakarat: Inaczej na grę mówi się punto banco. To bardzo prosta gra w której rozgrywka trwa zwykle niecałą minutę. Celem gracza jest wskazanie która osoba uzyska w swojej talii kart wynik bliższy dziewięciu. Karty od 2 do 9 mają dokładnie taką wartość, z kolei figury liczone są jako zero. As oznacza tu jeden punkt. Wygrywa osoba, która zbierze 9 lub wynik najbliższy. W przypadku remisu nikt nie wygrywa, chyba, że jeden z graczy zaliczył taki rezultat na podstawie pierwszych dwóch kart, a druga miała ich aż trzy.

Hold’em: Jest to najpopularniejsza odmiana pokera na świecie. O ile w standardowych grach od razu na rękę otrzymuje się pięć kart, tak w tym przypadku cały proces jest bardziej skomplikowany i rozłożony na więcej rozdań. Gracz otrzymuje dwie karty na ręce, natomiast na stół trafiają trzy kolejne, odkryte. Następują kolejne fazy, po czym dodawane są jeszcze dwie karty. Celem graczy jest uzyskanie ze wskazanych kart możliwie najlepszego układu lub blefowanie, co ma doprowadzić do poddania się rywali. Gra nie jest jedynie losowa, w tym elemencie następuje element logiki, dzięki czemu hold’em uważany jest za bardzo strategiczną grą z wielkimi wygranymi.

Inne gry stołowe: Oczywiście znaleźć można także inne gry stołowe, w które pogracie. Świetnym przykładem jest tu chociażby Caribbean Stud czy też wszelkie odmiany ruletki, bakaratu i blackjacka. Samych wydań jest kilkadziesiąt, ale ich dostępność zawsze zależna jest bezpośrednio od kasyna na którym zdecydujecie się w danym czasie zagrać.

Gry stołowe dostępne w Twoim telefonie

Naturalnie, nic nie stoi na przeszkodzie. Swojego czasu konieczne było ściąganie odpowiednich aplikacji, obecnie sytuacja się zmieniła. Witryny internetowe są w pełni responsywne, dzięki czemu gra możliwa jest na tablecie i smartfonie, wystarczy ją uruchomić z poziomu sprzętu, jakim dysponujecie. Konieczne jest oczywiście stabilne połączenie z internetem, by nic nie mogło przerwać rozgrywki.

Gra na żywo: Gry stołowe bardzo często trafiają do rozdania LIVE. Znajdziecie wśród nich bakarat, blackjacka, hold’em oraz ruletkę, także w kilku edycjach i na różnych zasadach finansowych. Część gier dostępnych może być nawet za darmo, za co odpowiada tzw. Wirtualna gotówka. Jeśli jednak chodzi o prawdziwe pieniądze, stoły często są dzielone na odpowiednie kategorie. Zagracie zatem za jedno rozdanie o wartości 0,01 euro, ale też o stawki sięgające miliona euro.

Promocje: Bonusy w grach stołowych to codzienność. Należy sprawdzić oferty licznych kasyn, by przekonać się, które z nich odpowiadają nam najbardziej. Głównymi promocjami nakierowanymi na takie produkty są doładowania gotówkowe (czyli tzw. Reload bonus), złote karty ukryte w talii, cashback jako zwrot kasy czy też turnieje i wyzwania dla graczy w formie loterii.

Powyżej wymieniliśmy podstawowe ABC każdego gracza, należy jednak pamiętać, że gry stołowe to znacznie więcej czynników, od oprawy graficznej, przez mechanizmy, licencje czy też obsługę klienta kasynowego.